Головна

Контакт

Мапа

Новинки

БУ

обладнання для автосервісу

Архів: 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |

Статті > Що таке гігрометр

Що таке гігрометрЦе прилад, який наділений функцією вимірювати вологість повітря. Сучасні типи гігрометрів наділені додатковою можливістю вимірювати і температуру повітря. Їх називають «термогігрометри».

Види гігрометрів
За типом датчиків вони поділяються на: термісторні, ємнісні, резистивні, оптичні.

Самим найпростішим є ємнісний прилад у вигляді конденсатора з повітряним зазором. Він працює за таким принципом: із зміною вологості повітря, змінюється його діелектрична проникність.

Резистивний. У його основу входять два електроди, зверху яких завдано матеріал, що володіє низьким опором. Наприклад, оксид алюмінію. Поглинаючи воду, змінюється питомий опір металу. Чим більше питомий опір датчика, тим вище величина струму, що проходить через нього. З цієї величиною судять про вологість повітря.

Термісторний. Складається з двох елементів, які володіють чутливістю до змін показників температури. Перший елемент закупорений в камері, яка наповнена сухим повітрям, а другий розташований у вимірювальній камері c невеликим отвором. Обидві термістори з'єднуються в бруківку схему, де на першу діагональ падає напруга, а на другий знімають результат роботи. Якою буде величина і знак вихідного напруги, такий буде рівень вологості у вимірювальній камері.

Оптичний. Його вважають найбільш точним. Основа роботи датчика залежить від поняття «точки роси». Точка роси - це температура, коли газоподібна і рідка фази рівномірно врівноважуються один одним. Знаючи точку роси і показники тиску, можна визначити вологість повітря.

За принципом пристроїв розрізняють: ваговий, психометрический і волосяний гігрометри.

Призначення гігрометрів
Вони поділяються на побутові та промислові. Температура навколишнього повітря впливає на точність показання приладів. У побуті застосовуються електронні гігрометри, одночасно вимірюють температуру і вологість приміщення. Результат виміру можна побачити на екрані.

У промисловості показник вологості повітря безпосередньо впливає на якість товару і термін придатності. У фармацевтичній, хімічній, деревообробній та ін промисловості використовують прилади з точними показниками, щоб правильно витримати весь технологічний процес. Це сприяє точної коригування параметрів і здійсненню контролю вологості.

При виборі гігрометра зверніть увагу на його технічну характеристику: межі і похибка вимірювань, рівень захисту від пилу і води, температурний діапазон і термін експлуатації.
Джерело: http://fb.ru/article/28062/izmeritelnyie-priboryi-chto-takoe-gigrometr

Повна версія сайту для ПК