Головна

Контакт

Мапа

Новинки

БУ

обладнання для автосервісу

Архів: 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |

Статті > Відеокамери заднього виду

Відеокамери заднього виду для автомобілівУ кожного автомобіліста виникали проблеми при парковці або просто русі заднім ходом в силу різних причин. Особливо часто це трапляється в темний час доби, або в складних метеоумовах. Орієнтуватися по дзеркалах заднього виду, коли скла брудні, а світла ліхтарів заднього ходу не вистачає, досить таки складно. Звичайно, можна попросити пасажира вийти з машини і допомогти виконати необхідний маневр, але що робити, якщо в машині крім водія нікого немає? Ось тут і приходять на допомогу паркувальні системи.

Поняття паркувальні системи поєднує паркувальні радари, що отримали у нас в країні загальна назва парктроніки, і відеокамери заднього виду. Ідеальний варіант при русі автомобіля заднім ходом це спільне використання парктроника і відеокамери. У цьому випадку водій має найбільш повною інформацією про перешкоди знаходяться позаду автомобіля.

Що ж таке сучасні автомобільні відеокамери заднього виду? Насамперед це цифровий прилад, що складається з оптичного блоку і монітора, що дозволяє водієві повноцінно відстежувати обстановку при русі заднім ходом. Основу відеокамери становить датчик зображення або матриця. Це інтегральна мікросхема, яка складається з масиву світлочутливих елементів - пікселів. Чим більше в матриці пікселів, тим вища якість зображення.

На сьогоднішній день в автомобільних відеокамерах використовуються два види матриць. Це CCD матриця (Charged Coupled Devise). У російськомовній технічній літературі така матриця носить назву ПЗС (прилад із зарядної зв'язком). Другий вид матриць - це CMOS матриця (Complementary Metal-Oxide-Semiconductor). Російський варіант назви цієї матриці - КМОП матриця (комплементарний метал - оксидний-напівпровідник).

Обидві матриці складаються з безлічі фотодіодів. При попаданні на них світла утворюється електричний заряд. Чим сильніше світловий потік, тим більше величина заряду. Різниця матриць в тому, що матриця CCD зчитує дані кожного пікселя (фотодіода) по черзі, а матриця CMOS зчитує дані всіх пікселів одночасно. Процес зчитування даних матрицею CCD вимагає більшої кількості споживаної енергії, в порівнянні з матрицею CMOS. Але якість зображення відеокамер CCD вище, ніж відеокамер CMOS. Різниця між такими камерами існує і в ціні - відеокамери CCD дорожче.

Відеокамери заднього виду поділяються на штатні та універсальні. Штатні відеокамери виготовляються для конкретного автомобіля і встановлюються в спеціально призначені для установки камер місця. Цим досягається оптимальний огляд простору за автомобілем. Універсальні відеокамери можуть встановлюватися на будь-який автомобіль в різних, зручних для їх установки місцях.

За способом установки відеокамери заднього виду діляться на врізні і корпусні. Врізні камери встановлюються в прорізане спеціально для них отвір в бампері. Корпусні камери кріпляться на корпусі автомобіля.

На ринку представлена ??велика кількість автомобільних відеокамер заднього виду різної цінової категорії. Бюджетні варіанти відеокамер, переважно китайського виробництва, виконані з використанням CMOS матриць. Такі відеокамери виготовляються в пластиковому корпусі, оптика виконана зі спеціальної оптичної пластмаси, найчастіше кут огляду камери по вертикалі і по горизонталі недостатній. До того ж, дешеві відеокамери не оснащені інфрачервоним підсвічуванням, а значить вночі отримати якісну картинку не вдасться.

Більш якісні, а значить і більш дорогі відеокамери виготовляються на базі матриці CCD. Виконані вони у металевому корпусі, оснащені якісною скляною оптикою, мають інфрачервону підсвітку, що дозволяє камері бачити в повній темряві. Поліпшена система передачі кольору і велика кількість пікселів дозволяє отримати якісне зображення. Кут огляду по горизонталі у якісних відеокамер може досягати 185 градусів, що практично не зустрічається в камерах бюджетного виконання.

Кожен водій вибирає камеру заднього виду відповідно до своїх запитах і фінансовим можливостям. Але не враховувати явні переваги якісних CCD камер не можна. Придбати камери заднього виду для автомобілів в Україні можна на цьому сайті.

Повна версія сайту для ПК