Головна

Контакт

Мапа

Новинки

БУ

обладнання для автосервісу

Архів: 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |

Статті > Абразиви

АбразивиТверді, гострі і дрібні частинки, які використовуються у зв'язаному вигляді або окремо для проведення механічної обробки різних матеріалів (виробів) називаються абразивами. За допомогою абразивів можна незначно змінювати (коректувати) форму виробу, а також проводити обдирання, шліфування та полірування деталей з металу, скла, дерева, фанери та інших матеріалів.

Абразиви можуть бути натуральними (кремнезем, діатоміт, подрібнений кварц, силікати, вуглець, глинозем, наждак) або штучними, які синтезуються в електропечах при високих температурах (карбід кремнію, плавлений глинозем, плавлений оксид цирконію, оксид алюмінію).

Одними з найпоширеніших абразивних інструментів є шліфувальні круги . За допомогою шліфувальних кругів виконуються всі види шліфувальних робіт на виробах: обдирного шліфування, зняття припусків, плоске, кругле, центрове, Безцентрово, зовнішнє і внутрішнє шліфування. Для виготовлення шліфувальних кругів використовується електрокорунд (нормальний і білий), а також карбід кремнію (чорний і зелений).

Шкурка шліфувальна є гнучким абразивним матеріалом, в якому на тканинну або паперову основу наноситься шар абразивного порошку. В якості абразивного матеріалу для виготовлення шкурки шліфувальної частіше використовується електрокорунд (оксид алюмінію) або карбід кремнію. За допомогою шкурки обробляються поверхні з дерева, металу, скла, пластику з метою видалення старої фарби, підготовки до фарбування, шліфування пофарбованих поверхонь. Класифікується шліфувальна шкурка по зернистості (Р) абразивних матеріалів. Чим нижче показник Р, тим грубіше шліфувальна шкурка.

Алмазні диски , що володіють підвищеною зносостійкістю, застосовуються для різання природного каменю, граніту, бетону, черепиці, цегли, шиферу та навіть кераміки. За допомогою алмазних дисків забезпечується висока точність і якість різання (обробки) матеріалу.

За допомогою кіл відрізних виконуються операції з різання й прорізці металевих та інших матеріалів. Кола відрізні виробляються у вигляді прямого профілю (тип 41), або мають утоплений центр (тип 42). Круг відрізний по металу відрізняється зносостійкістю і твердістю, що дозволяє йому довго зберігати ріжучі властивості. Кола відрізні по металу використовують для точного різання конструкцій (деталей) з легованої і чорної сталі, а також з кольорового металу.

Повна версія сайту для ПК